Sıkça Sorulan Sorular

Siparişim ne kadar sürede gelir ?
Kanatlipet.com web sitemiz üzerinden hafta içi saat 15:30 ve cumartesi saat 10:00’dan önce tarafınızca vermiş olduğunuz siparişleriniz aynı gün kargoya verilmektedir ve kargonun gönderileceği şehre bağlı olarak Kargo Şirketi tarafından 1-3 iş günü içinde teslim edilmektedir.

Kargoya ne kadar ödeyeceğim ?
Sitemizde 150 ₺ ve üzeri kargo ücretsizdir. 150 ₺ altı sepet tutarları için kargo bedeli 8.5 TL dir. İade ve değişim taleplerinizde lütfen 0550 291 11 00 numaralı telefondan bilgi isteyerek ürünleri 15 gün içerisinde Anlaşmalı olduğumuz Kargo ile ücretsiz tarafımıza gönderebilirsiniz. Değişim işleminiz tamamlanıp ürün tekrar size gönderildiğinde kargo bedeli anlaşmalı fiyatlarımızdan sizin tarafınızdan ödenecektir.

Kargom gelmiş ve beni adreste bulamamışsa siparişimi nasıl temin edebilirim ?
Belirtilen adreste bulunmamanız durumunda, siparişiniz en yakın Kargo şubesine teslim edilir ve size Kargo firması tarafından bir bilgi notu bırakılır. 3 gün içinde paketinizi belirtilen şubeden almanız kesinlikle gerekmektedir. Aksi takdirde siparişiniz Kanatlipet.com ‘a iade edilir.

İade ödemem nasıl gerçekleşecek ?
Ürün bize ulaştıktan sonra; İadeniz, ödemenizi sistemde gerçekleştirdiğiniz şekilde tarafınıza yapılacaktır. Örneğin,ödemenizi Havale/EFT yada Kapıda Ödeme ile yaptığınız takdirde iadeniz adınıza kayıtlı olan hesap bilgileriniz sizden alınarak Havale/EFT yoluyla tarafınıza iade edilmektedir;ödemenizi kredi kartınıza taksit seçeneği ile yaptığınız takdirde ise ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir.Bu prosedür, Kanatlipet.com tarafından değil,bankanız tarafından belirlenmiştir.Kredi kartı ile yapmış olduğunuz işlemin iadesi, bankanıza göre değişkenlik göstermekle birlikte, iade ürün bize ulaştıktan sonra yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde kredi kartınıza yapılmaktadır. Havale/EFT ile yapmış olduğunuz işlemlerin iadeleri ise iade ürün bize ulaştıktan sonra 7 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor ?
Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 15 gün içerisinde ürünün faturası ile birlikte, aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde iadesini gerçekleştirebilirsiniz.

  • İade edeceğiniz ürünü, faturası ile birlikte, paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte, Ups Kargo ile karşı ödemeli olarak göndermenizi rica ederiz. (Faturasız gönderilen İade-Değişim ürünleri tarafımızca kabul edilmeyecektir)
  • İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden Kargo’ya ait gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.
  • İade ile ilgili her türlü sorunuzu admin@kanatlipet.com adresine yazabilirsiniz.
  • Satın aldığınız ürün tarafınıza ulaştıktan sonra ürünü iade etmek istediğiniz takdirde, ürün bedeli size iade edilmekte olup, kargo bedeli iade edilmemektedir.

Hangi durumlarda iade talep edemiyorum ?
İade talebinizin kabul edilmesi için gönderilen ürünün paketinin hasar almamış,ürünün kullanılmamış ve zarar görmemiş olması gerekmektedir. İade talebinizin geçersiz kabul edileceği durumlarla ilgili olarak aşağıdaki kuralları okumanızı rica ederiz:

  • Kullanıcı hatası ile (düşme, çarpma vb.) hasar gören ürünler iade alınamamaktadır.
  • Ürünü; faturası, orijinal kutusu, orijinal ambalajı ve kesilip kopartılmamış etiketi ile birlikte, yanında gönderilen dokümanlar ve tüm aksesuarlar da dahil edilerek göndermeniz gerekmektedir. İadenin gerçekleşebilmesi için ürünlerin kullanılmamış ve bozulmamış olması gerekmektedir.
  • Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmamasını ya da koli bandı kullanılmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.

İade Süresi
Müşterilerimiz, 4077 nolu Tüketici’nin Korunması Hakkında Kanuna bağlı ‘Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’in 7. maddesi uyarınca yedi (7) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin mesafeli satış sözleşmesinden cayma hakkına sahiptir.

Değişim
Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 15 gün içerisinde ürünü faturası ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Değişim yapılmasını istediğiniz ürünü değişim formunu doldurarak orijinal kutusu ile paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte,  Kargo ile karşı ödemeli olarak Kanatlipet Evcil Hayvan Ürünleri Aş. Güzelce mahallesi Ptt caddesi No : 39 Büyükçekmece / İstanbul adresine gönderebilirsiniz. (Faturasız ve orijinal barkotlu kutusu olmadan gönderilen değişim ürünleri tarafımızca kabul edilmeyecektir.) Ücretsiz gönderimler sadece Anlaşmalı Kargomuz ile yapıldığında kabul edilir.Değişim ürününü Anlaşmalı Kargo dışında başka bir kargo firması ile gönderdiğiniz taktirde kargo ücretinin sizin tarafınızdan ödenmiş olması gerekmektedir.Aksi taktirde gönderdiğiniz kargo teslim alınmayacaktır.

Değişim işleminiz tamamlanıp ürün tekrar size gönderildiğinde kargo bedeli anlaşmalı fiyatlarımızdan sizin tarafınızdan ödenecektir.Gönderdiğiniz ürün bize ulaştığında ilgili departmanımız tarafından aranarak sizin teyidiniz alındıktan sonra istediğiniz ürün 3 işgününde kargoya teslim edilir.

Kanatlipet İndirim Kodu (Hediye Çeki) Veriyor Mu?
Kanatlipet.com olarak ziyaretçilerimizi düşünüyoruz ve zaman zaman çeşitli indirim kodları yada hediye çekleri oluşturuyor ve çeşitli kampanyalarla ziyaretçilerimize bu kodları sunuyoruz. Sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek indirim kodları ve kampanyalarımızdan anında haberdar olabilirsiniz.

Banka Kartı İle Ödeme Yapabilir miyim?
Banka kartlarınızı kullanarak petzzshop.com üzerinde alışverişlerinizi güvenli şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Eğer banka kartınız internet alışverişleri için aktif değilse bunu bankanızla iletişime geçerek aktif hale getirmeniz gereklidir.

Tavuk/Hindi/Kaz Gibi Kanatlılarımıza Ne Kadar Yem Vermeliyim?
Sipariş vermiş olduğunuz Tavuk/Hindi/Kaz yemlerinin ambalajlarının arkasında üreticileri tarafından Kanatlı Hayvanlarınız için uygun kullanım talimatları yer almaktadır. Bu talimatlara uygun şekilde yem verebilirsiniz.