Kondüsyon Diyet Nedir ?

kanatlipet.com - kondüsyon diet nedir

Kondisyon Diyet

Kondisyon Diyetin Kullanım Amaçları Nelerdir;

* TAVUKLARDA KURUMA
* Veteriner Hekimlikte kuruma diye bir hastalık yoktur.
* Kuruma, bir veya birkaç sebebe bağlı olarak hayvanların göğüs kemiğinin bıçak sırtı gibi ortaya çıkacak şekilde zayıflamasıdır. Biz bunu fark ettiğimiz zaman da genellikle iş işten geçmiş oluyor. Hayvan, yemeden içmeden kesilmiş veya yediklerinden yararlanamaz duruma geliyor.
* Kuruma sebepleri bakteriyel, paraziter veya mantar hastalıkları olabilir.
* Kümes şartları, çevresel faktörler, yumurta yoluyla taşıdığı hastalıklar, hayvanların yukarıda saydığımız sebeplerle zayıflamasına sebep olabilir. Hatta kümese atılan bir hayvanın dışlanması sebebiyle de bağışıklık çöker ve bastırılmış hastalıklar ortaya çıkar.
* Kanatlılar da bu durumu hayvan artık yere düşmek üzereyken anlıyoruz. Genellikle de hemen antibiyotiklere saldırılıyor ve hayvanları bir an önce öldürmek için paralar harcıyoruz. Aslında bu noktaya gelindiğinde teşhis ve tedavi imkansızdır. Sadece tesadüflere kalmıştır…
Kondisyon diyet
Kanatlı hayvanlarda gelişme geriliği, zayıflık, kuruma, sebepsiz kilo kaybı, hastalık ve nekahat dönemlerinde tedaviye destek amaçlı kullanılan diyetetik tamamlayıcı üründür.

KULLANIMI: Hayvan başına 2 kapak gelecek şekilde 1 bardak ılık su ile karıştırılarak topak haline getirilir. Hayvanlara verileceği sırada lor peyniri eklenir. Düzenli yem yemeye başlayana kadar her gün aynı devam edilir.

    Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir