Tavukların Kuluçkaya Yatma İsteğinin Önlenmesi?

kanatlipet.com - Tavukların Kuluçkaya Yatma İsteğinin Önlenmesi
  1. Tavukların Kuluçkaya Yatma İsteğinin Önlenmesi, yumurtalarını sık sık toplayın. Bazen günde birkaç kez bunu yapın… (Yaptığınızda deri eldiven giyin , çünkü kuluçka eğiliminde olan tavuk agresif olabilir ve sizi gagalayabilir.
  2. Etrafta başka gurk tavuk varsa tavuğu yuva kutusundan çıkarın. Bunu da günde birkaç kez yapmanız gerekecek. Gurk tavuklar follukta durmakta ısrarcıdırlar . Onları sürekli engellemeniz gereklidir .
  3. Geceleri tavuğu yuvasından çıkarın ve sürüsüyle birlikte yavaşça tüneme barına yerleştirin. Tavukların gece görüşü zayıftır ve alışkanlıkları vardır, bu nedenle büyük olasılıkla gece sürüsüyle birlikte kalacaktır.
  4. Gurk tavuğun seçtiği yuva alanını bloke edin. Bu, yalnızca yuvalama kutusuna ulaşabilirseniz işe yarar bazen, uygun olmayan yerleri seçerler .
  5. Yuvalama malzemesini seçtiği yuva kutusundan / alanından çıkarın. Gurk tavuğu sadece daha fazla tüy çekerek riske atarsınız, ancak bu taktik, yumurtalarına sağladığı rahatlıktan kurtulduğu için işe yarayabilir.
  6. Yuvasını hareket edebiliyorsa iyi aydınlatılmış bir alana ve muhtemelen gürültülü ve aktif bir alana da yerleştirin. Gurk tavuğunuz karanlık, rahat, sıcak ve sessiz istiyor, bu yüzden ona tam tersi bir ortam yaratmanız önemlidir .
  7. Gurk tavuğunuz özellikle inatçıysa, onu bir köpek sandığına veya tel kafese taşımanız gerekebilir. Gün içerisinde talaşı veya yataklık vermeyiniz ve kafesi sürünün ortasına koyunuz. Bu kafes onun karın altını, kara kara düşünmeyi durduracak kadar soğutmalıdır. Tavuğu 1 ila 2 gün kafeste bırakın (yiyecek ve su ile) ve onu dışarı çıkardığınızda, hemen yuva kutusuna mı yoksa sürüsüne mi gittiğini izleyin.

Tavukların Kuluçkaya Yatma İsteğinin Önlenmesi

    Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir